Dorostenci Baníku Most NH stříbrní v Zimní lize národní házené

[02. 04. 2018 | 455x přečteno]

Baník Most NH slaví další úspěch v Zimní lize. Ve finálovém turnaji dorostenců, hraném 30.-31.3.2018 ve sportovní hale Spořice, vybojovali mostečtí národní házenkáři stříbrné medaile za druhé místo.

Očekávání příznivců Baníku bylo s ohledem na suverénní postup z prvního místa v semifinále veliké. Hned první utkání ukázalo na vyrovnanost finálových soupeřů. Proti tradičně silnému celku z Dobrušky došlo na vyrovnané utkání, které se v první půli vyvíjelo lépe pro Sveročechy, když poločas vyhráli 5:3. Vedení Baníkovci neudrželi, remiza 8:8  přinesla do tabulky první bod.  O tom že Baníkovci nedosáhnou na vytoužené prvenství v soutěži rozhodl herní výpadek proti pozdějším vítězům z jihu Moravy, Sokolu Ostopovice. Mostečtí zaspali a poločasový výsledek 4:10 již nenapravil ani výborný semknutý výkon z poločasu druhého, který Baníkovci vyhráli 11:7, celkové z toho tedy byla prohra 15:17. Třetím duelem prvního hracího dne bylo severočeské derby, které pro sebe získali házenkáři Baníku Most NH, kteří Žatec porazili 17:12 po poločasu 10:5.
Po třech pátečních duelech se hráči Baníku představili v sobotu 31.3.2018 dvakrát, poprvé hned v 8 hodin. Díky výhře 15:10 nad 1.NH Brno, po první půli 8:5, zmnožili svůj bodový účet. Na závěr turnaje zvládli Mosťáci zápas s týmem SK Studénka, když museli obracet nepříznivý stav z první půle 6:7, zabojovali a zvítězili 13:12.

V konečném účtování zaslouženě mohli slavit skvělý úspěch pro mosteckou národní házenou, tedy 2.místo v Zimní lize dorostenců.
Bonusem nad týmovým výsledkem je individuální ocenění výkonů Ondry Pátka, kapitána mosteckých dorostenců, který byl vyhlášen nelepším obráncem Zimní ligy.

Sestava Baníku Most NH: brankář - Jakub Rybáček, obrana - Ondřej Pátek, Josef Fobl, Jaroslav Svoboda, Jan Hlaváček, Bohumil Butka, útok - Patrik Dinstpír (27 gólů), David Pham (27), Dominic Raika (14), trenéři - Radek Müller, Rostislav Pátek.
Celkové pořadí Finále Zimní ligy dorostenců: 1.místo - Sokol Ostopovice (9 bodů, celkové skóre 78:67), 2. - Baník Most NH (7, 68:59), 3. - SK Studénka (6, 66:66), 4. - Sokol Dobruška (5, 56:56), 5. - TJ Žatec (2, 63:76), 6. - 1.NH Brno (1, 58:72).