DRFG Mostecká liga: Prvních šest týmů zatím srovnáno v pěti bodech

[29. 05. 2017 | 566x přečteno]


Neuvěřitelně napínavým je zatím letošní ročník DRFG Mostecké ligy malé kopané. Soutěž má již odehráno deset kol z osmnácti základní části a aktuálně je bodový rozestup mezi vedoucím Atlético Most a šestými FC Katalánci SWAG pouhých pět bodů.

Prvním zápasem tohoto kola, sehrávaného v tropickém počasí, bylo střetnutí mezi Kosmosem a Gamblers Most. Gambleři sice potvrdili pozici favoritů tohoto utkání, ale konečný výsledek 4:2 svědčí o velmi kvalitním výkonu poražených. Všechny čtyři góly úřadujících mistrů zařídil Zdeněk Macháček (3+1). Toho dvěma asistencemi podpořil Tomáš Režný (0+2). Oba zásahy poražených nesou podpis jejich dlouhodobě nejproduktivnějšího hráče, Cosmina Filipa (1+1). Druhý gól Kosmosu vsítil Petr Fous (1+0).

Následovalo mimořádně kvalitní utkání mezi FC Katalánci SWAG a Atléticem Most. Nováček Atlético Most v letošní sezóně doposud poznalo jedinou porážku a to právě v prvním kole s Katalánci. Mělo jim tedy v odvetě co vracet, ale Katalánci se opět prezentovali jako specialisté na Atlético a i znovu je zdolali. Tentokrát v poměru 10:7, byť ještě v půli prohrávali 2:3. Je samozřejmě třeba zmínit, že Atlético nemělo v bráně svou oporu Václava Šlégra a muselo na této pozici improvizovat. To ale nijak neumenšuje úspěch Katalánců. Jejich jednoznačně nejlepším hráčem byl Jaroslav Holman (6+2). K němu se připojili dva pětibodoví spoluhráči, Antonín Fišer (2+3) a Ondřej Hlaváček (1+4). V týmu poražených nejvíce vyčníval Dominik Nobst (4+1). Po třech asistencích si připsali ještě Daniel Kasal a Patrik Šlégr (oba 0+3).

Ve třetím zápase dne se Jablíčka Chomutov jednoznačně vypořádala s FC Levels v poměru 12:0. Nejvyšší příspěvek na své konto v kanadském bodování si připsal Rostislav Šebek (3+3). O jeden kanadský bod méně brali Matěj Dolejška (4+1) a David Haviar (2+3), čtyři pak Jan Kopta (1+3). Gólman vítězů, Michal Plochý, byl jediným, kdo v desátém kole udržel čisté konto a stal se tak brankářem kola.

V předposledním zápase dne na sebe narazila Hospoda ULITA a GMS Most. GMS sice do zápasu vyslali kvalitní sestavu, ale ve spalujícím počasí krutě zaplatili za to, že neměli ani jednoho hráče na střídání a ULITĚ, neúnavně vyrážející k rychlým protiútokům, nakonec podlehli 3:7. V dresu vítězů opět zářila tradiční trojice, s kterou stojí a padá výkon ULITY, Stanislav Levý (2+3), Vladimír Pátek (3+0) a Vít Popelka (0+3). Všechny góly poražených zařídil Karel Horák (1+2). Dvakrát bodoval jeho spoluhráč Petr Bohata (1+1).

Kolo uzavřela porážka týmu proOFFICE s Inseminátors FC v poměru 11:5. Inseminátors táhl zejména skvělý Martin Boček (4+4), který se s osmi kanadskými body dělí s Jaroslavem Holmanem z Katalánců o titul bodujícího kola. Osmibodového Bočka podpořili pětibodoví spoluhráči Ezequiel Rosendo (4+1) a Pavel Jarolím (3+2). Tři góly poražených nesou podpis Tomáše Zetky (1+2). Dvakrát přesně pálil Filip Těšitel (2+0) a to pokaždé po asistenci Aleše Janečka (0+2).

V čele soutěže je tak po desátém kole s dvacetičtyřmi body Atlético Most o tři body před čtveřicí pronásledovatelů tvořenou Jablíčky Chomutov, Gamblers Most, Inseminátors FC a Hospodou ULITA.

Do čela kanadského bodování svým výkonem v tomto kole poskočil Martin Boček (19+15) z Inseminátors FC. Za ním je bratrská dvojice Koudelkových z Atlético Most, Matěj (16+17) a Adam (14+15).

Rozený střelec Boček již vládne i nejlepším kanonýrům ligy (19 zásahů) a to před Petrem Bohatou (18) z GMS Most a dvojicí Matěj Koudelka a David Haviar z Jablíček Chomutov (oba 16).

Nejlepší trojicí těch, co góly pro ostatní připravují, jsou v současnosti Matěj Koudelka (17 asistencí) a Martin Boček a Adam Koudelka (oba 15).

Gólmanům momentálně dominuje trojice Václav Šlégr (průměr 1,56 obdrženého gólu na zápas) z Atlético Most, Ondřej Bíro (3,30) z Gamblers Most a Miloslav Aschenbrenner (3,40) z FC Katalánci SWAG.

Příští týden bude mít liga přestávku, neboť neděle bude vyhrazena historicky prvnímu ligovému poháru MLMK, jehož vítěz bude mít společně s úřadujícími mistry (Gamblers Most) právo startu na letošním mistrovství republiky v malém fotbale.

Více informací na www.fotbal-most.cz.