III. Regionální master 2017

[17. 05. 2017 | 387x přečteno]


Dne 13.5. 2017 byl v Dobroměřicích uspořádán 3. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 96 mužů, 38 žen, 4 junioři, 5 žáků a 3 amatéři.

V nejprestižnějším turnaji TOP 16 muži si prvenství odvezl David Hradecký (Darts club Žatec), který po velmi vyrovnaném boji porazil Zdeňka Lacinu (Mexiko Chomutov) 5:3. O 3. místo si zahráli poražení semifinalisté a byl to boj o nejlepšího hráče mostecka a to Martin „Karas“ Zajíc (Arsenál Most) a Kamil Baláž (DDT Company Most). Tím lepším byl „Karas“ a poprvé v TOPce vybojoval bednu. Ve stejném turnaji TOP 8 žen si pro své první prvenství celkem suveréně došla Bára Mairichová (Druhý dech Bílina), která porazila Janu Ilenčíkovou (LM Pšov) 4:2. O 3.místo bojovaly mezi sebou nováček v TOPce Pavluše Dvořáková (EKS – neuděláš nic Most) a pravidelná účastnice TOPky Kačka Pilnáčková (13.pramen Žatec), která zužitkovala svoje zkušenosti a 3.místem obhájila setrvání v TOPce i pro příští turnaj.

V turnaji master mužů si 1. místo vybojoval Karel „Bela“ Kováč (Kanec Most), na 2. místě skončil Martin Sládek (Red Hornets Písty) a 3. místo si odvezl Vašek Tichý (Darts club Žatec). V turnaji master žen si odvezla 1. místo Karla Vicanová (Splašený koně Most), když ve finále porazila Adélu Dlouhou (Druhý dech Bílina). 3. místo si odvezla Jana Kovářová (WFS Evaň).

V turnaji juniorů si opět zcela přesvědčivě vybojoval 1. místo Jan Zajíc (Magistři Duo Most). Na 2. místě skončil Václav Tichý (Oceloti Most) a 3. místo si odvezl Míra Hotový (Václavák Černčice). V turnaji žáků si první místo odváží skoro domácí hráč Filip Rom. Na 2. místě skončil Víťa Schieferdecker z LM Pšov a 3. místo vybojovala Davidová Klára (Litvínov).

V turnaji dvojic mužů dominovala dvojice Tonda Davídek (Formani Duchcov) – Zdeněk Lacina (Mexiko Chomutov), kteří ve finále porazili dvojici Jan Zajíc (Magistři duo Most) – Kája Papežík (Black Cat Vyškov). Na 3. místě skončil Miroslav Šmejc – Jirka „Smíšek“ Kalášek. V turnaji dvojic žen si vítězství odvezly Žaneta Rödlová a Bára Mairichová. Na 2. místě skončily Karla Vicanová a Pavla Dvořáková a na 3. místě skončil pár Jana Ilenčíková a Káťa Pilnáčková

Proběhl zde i turnaj amatérů kde si 1. místo vybojovala Schejbalová Margharita, 2. místo Blahníková Lenka a 3. místo Kučerová Marie.

Za SČOŠS Minařík Jiří