Most na závěr sezóny opět na vítězné vlně

[16. 05. 2017 | 189x přečteno]

Přesně po týdnu pokračovalo účinkování mosteckého výběru v celostátní DRFG Superlize malého fotbalu. Zatímco minulé pondělí dokázal Most porazit doma Olomouc v poměru 9:3, tentokrát cestoval v rámci předposledního, tedy třináctého, kola soutěže do Příbrami.

Oba týmy na sebe narazily v situci, kdy svá poslední utkání v lize po delší době vyhrály a bylo tak otázkou, kdo bude na vítězné vlně pokračovat a komu bude utnuta hned v počátku.

K zápasu mostečtí nastoupili v 19:00 v sestavě - Šlégr Václav "C" - brankář, Dolejška Matěj, Fišer Antonín, Haviar David "A", Kopta Jan, Macko David, Matyáš David, Nobst Dominik, Popelka Vít, Šebek Rostislav a Šlégr Patrik.

Domácí je přivítali v složení - Bohuněk David - brankář, Šperer Josef, Kunc Luboš, Rom Lukáš, Chytka František, Tošovský Jakub, Pinc Michal, Venta Václav, Bábíček Aleš, Sandr David a Dražan Michal "C".

Střetnutí se od samého počátku neslo ve znamení velké mostecké převahy. Hosté drželi většinu času míč ve spolupráci se svým vysoko vytaženým gólmanem Václavem Šlégrem a trpělivě dobývali domácí svatyni. Paradoxně to ale byli nakonec domácí, kdo poté, co přestáli tři mostecká břevna a jednu tyč, poprvé udeřili. Po rozehrávce příbramského rohu přesně pálil Lukáš Rom.

Mostečtí, vědomí si své herní převahy, se nenechali rozhodit a ještě do poločasu dokázali vyrovnat na 1:1, když přihrávku Dominika Nobsta na střed zužitkoval gólem český reprezentační útočník David Macko.

Obraz druhé půle se v mnohém podobal té první. Hosté opět tvořili hru a opět inkasovali, když se podruhé v utkání prosadil domácí Lukáš Rom, který dokázal vystihnout mosteckou rozehrávku s gólmanem a skóroval od půle do prázdné brány. Ani tentokrát se mostečtí nezlomili, a byť se dlouho nemohli prosadit, nakonec míč do domácí brány devět minut před koncem dotlačili. Po střílené nahrávce Rostislava Šebka skóroval téměř z brankové čáry Jan Kopta.

Čtyři minuty nato to již byli hosté z Mostu, kdo šel v utkání poprvé do vedení. Roh rozehrával David Haviar a krásnou střelou pod břevno otočil vývoj zápasu Rostislav Šebek. Příbramští reagovali změnou na postu gólmana, když šel do brány další hráč z pole a pokusili se o podobný nátlakový styl jako hosté. Tato jejich snaha však ke kýženému výsledku nevedla a byli to naopak ještě jednou mostečtí, kdo udeřil. Za své nezměrné šedesátiminutové nasazení byl odměněn David Haviar, který po přistrčení Jana Kopty také skóroval od poloviny do prázdné.

Jednalo se po všech stránkách o velmi vydařený výjezd. Už jen ta malá kuriozita, že to bylo poprvé, kdy jsme jeli ven na netelevizní utkání s kompletními dvěma pěticemi, protože nepřišla žádná omluvenka na poslední chvíli. Kluci, jak za přístup, tak za předvedenou hru, zaslouží absolutorium. Byť jsme dvakrát v utkání tahali za kratší konec, nikdo na lavičce nepochyboval, že v Příbrami budeme bodovat“ zahájil své pozápasové hodnocení mostecký trenér Vojtěch Benda.

Sice jsme většinou kontrolovali míč a tlačili se do příbramské obrany, ale rozhodně nešlo o nijak snadné utkání. Příbramští velmi pozorně a tvrdě bránili a snažili se o rychlé protiútoky. Navíc přes naši převahu dvakrát vedli a to je vždy velká výzva pro psychiku mužstva. Každopádně se domácí prezentovali kvalitním výkonem, který určitě neodpovídá jejich postavení v tabulce a počtu bodů. My se nyní musíme koncentrovat na zakončení sezóny, ve kterém půjde o duel loňského mistra (Praha) a nás, coby úřadujícího vicemistra. Tyto zápasy mají vždy vysokou kvalitu a diváci by si ho určitě neměli nechat utéct“ zakončil Benda.

Most tak zvítězil podruhé v řadě a před posledním kolem, ve kterém přivítá dne 25.5.2017 od 17:00 doma Prahu, získává jeho sezóna na závěr přeci jen veselejší barvy.