Easter Cup 2017 - Kategorie U14 - Shrnutí

[20. 04. 2017 | 1070x přečteno]

17. dubna začal turnaj ročníků 2003 – 2004, ve kterém startuje třináct týmů. Čtyři z Česka, dva z Maďarska, tři ze Slovenska, jeden z Rumunska, jeden z Německa a dva týmy Evropského výběru - Avantgard Hockey.

První den této kategorie se odehrálo několik málo utkání a druhý den pak hned 11 dalších, druhý den pak pokračoval slavnostním zahajovacím ceremoniálem na kterém vystoupil oddíl Krasobruslení Most, po té se odehrálo slavnosntí nastoupení všech týmů a zazněly národní hymny zúčastněných států. Záznam živého přenosu úvodního ceremoniálu si můžete pustit zde.

Vyvrcholením úvodního dne byly dovednostní soutěže. Zde jsou jejich výsledky.

Dovednostní soutěže/skills competetion – Champions

rychlost střely/speed on target: Josef Broš (Czech Crazy Lions)
rychlost/speed: Andrej Migila (HMS Select)
slalom - slalom: Adam Holík (P.N.Hockey)
přesnost/shoot on target: Patrik Sokoli (HMS Select)
penalty-hráč/player: Stanislav Svozil (P.N.Hockey)
penalty-brankář/goalkeeper: Vladislav Kučera (Czech Crazy Lions)

Třetí den této kategorie pak byl ve znamení dalších zápasů (celkem 12) a upevňování pozic – celý den se hrálo jako o závod, po tomto dni již bylo možno si udělat obrázek jak může vypadat den finálový.

Čtvrtý den pak byl ve znamení finálových utkání jednotlivých skupin a semifinále – finále. Pro ostatní týmy zápasy o pozice. Po dohrání posledního zápasu následoval slavnostní závěrečný ceremoniál při kterém byla všem hráčům a týmům předána ocenění za jejich výkony.

Finále bylo profesionálně přenášeno živě na portálu tvcom.cz a po finále následoval slavnostní závěrečný ceremoniál kde byli vyhlášeni vítězové turnaje a všechyn týmy a hráči byli oceněni za své výkony.

Záznam živého přenosu z finále:

Od začátku první třetiny byl aktivnější slovenský celek WTT Slovakia Talent, který se držel v obraném pásmu P.N. Hockey. Poté se dostali do útoky i Češi, ale ihned následovala obrovská šance Slovenska, když šel zcela sám na bránkáře P.N. Marcel Štefančík. To samé se opakovalo i na druhé straně, ale brankář WTT na poslední chvíli vytěsnil kotouč hokejkou. Poté se hrálo nahoru dolu než otevřel stav utkání na 1:0 Michal Šilhavý z P.N. Hockey. Posléze došlo k prvnímu vyloučení zápasu na české straně. WTT Slovakia Talent přesilovou hru nevyužilo, takže hra pokračovala dále 5/5. Do konce první třetiny už žádná jiná branka nepadla, takže skončila 1:0.

Druhá třetina začala brankou slovenského celku WTT, když na 1:1 vyrovnal Tim Danielčák. Poté bylo k vidění několik dalších šancí na obou dvou stranách, ale vedení si vzal opět P.N. Hockey po brance Martina Ryšavého. Dále došlo k dalšímu vyloučení, ale tentokrát na straně Slovenska. WTT se následně provinilo ještě jednou, takže hra pokračovala 5/3. Při této přesilovce přidal P.N. Hockey už třetí branku v řadě, když se znovu prosadil Martin Ryšavý. Češi byli poté lepším celkem a tlačili svého soupeře a to se jim také vyplatilo, protože už na 4:1 navýšil Patrik Fajmon. Následovalo sice ještě přečíslení na straně Talentu, ale gólová šance z této akce nakonec nebyla. Druhá třetina tímto tedy skončila 4:1.
Na začátku třetí třetiny došlo k vyloučení na české straně. P.N. Hockey si v oslabení bez potíží poradil a dokonce zaútočil i ve čtyřech. Přesilová hra se tedy WTT příliš nepovedla a při hře 5/5 se opět prosadil český celek, když se uvolnil Stanislav Svozil a přidal už pátou branku v řadě. Následovalo další vyloučení P.N. Hockey, ale ani tentokrát Slovensko přesilovku nevyužilo. To mohlo ale vzápětí napravit, protože bylo nařízené trestné střílení, které také WTT neproměnilo. Závěr třetiny už se spíše jen dohrával, takže si vítězství v kategorii ročníku 2003/2004 odváží P.N.Hockey po výhře 5:1.

Nejlepší hráči turnaje/best players of tournament
brankář/goalkeeper: Tomás Antek (Debrecen HK)
obránce/defender: Patrik Fajmon (P.N.Hockey)
útočník/forvard: Václav Trubač (HC Slovan Bratislava)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Marcel Štefančík (WTT Slovakia Talent)