Easter Cup 2017 - Kategorie U10 - Shrnutí

[17. 04. 2017 | 751x přečteno]

13. dubna začal turnaj ročníků 2001 – 2002, ve kterém startuje sedmnáct týmů. Jedenáct z Česka, jeden z Francie, jeden z Německa, jeden ze Slovenska, jeden z Ukrajiny, jeden z Ruska a jeden Evropský výběr - Avantgard Hockey.

První den této kategorie se odehrálo několik málo utkání a druhý den pak hned 13 dalších, druhý den pak pokračoval slavnostním zahajovacím ceremoniálem na kterém vystoupil sbor Melodica a oddíl Krasobruslení Most, po té se odehrálo slavnosntí nastoupení všech týmů a zazněly národní hymny zúčastněných států. Záznam živého přenosu úvodního ceremoniálu si můžete pustit zde.

Vyvrcholením úvodního dne byly dovednostní soutěže. Zde jsou jejich výsledky.

Dovednostní soutěže/skills competetion – Champions

rychlost střely/speed on target: Nikolai Ovchinnikov (Avantgard Hockey)
rychlost/speed:Tereza Plosová (HC Stadiom Litoměřice)
slalom - slalom:Šimon Šilhan(North Stars)
přesnost/shoot on target:Richard Halaš (WTT Slovakia Talent)
penalty-hráč/player: David Sedláček (HC Slovan Louny)
penalty-brankář/goalkeeper: Jáchym Krátký (HC Slovan Louny) Tobiáš Tvrzník (Czech North Hockey)

Třetí den této kategorie pak byl ve znamení dalších zápasů (celkem 16) a upevňování pozic – celý den se hrálo jako o závod, po tomto dni již bylo možno si udělat obrázek jak může vypadat den finálový.

Čtvrtý den pak byl ve znamení finálových utkání jednotlivých skupin a semifinále – finále. Pro ostatní týmy zápasy o pozice. Po dohrání posledního zápasu následoval slavnostní závěrečný ceremoniál při kterém byla všem hráčům a týmům předána ocenění za jejich výkony.

Finále bylo profesionálně přenášeno živě na portálu tvcom.cz a po finále následoval slavnostní závěrečný ceremoniál kde byli vyhlášeni vítězové turnaje a všechyn týmy a hráči byli oceněni za své výkony.

Záznam živého přenosu z finále:

Od začátku první třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej, kdy jsme viděli po několika málo střel na obou dvou stranách, než otevřel stav utkání na 1:0 Milan Růžička z Czech North Hockey. Na to následně odpověděl i tým North Stars, když střelou pod horní tyč srovnal na 1:1 Jonáš Bednařík. Dále došlo k samostatnému úniku hráče Northu, který ale brankáře Czech Hockey nepřekonal. Následoval obrovský závar před brankou Czech North Hoceky, ale ani jeden hráč North Stars netrefil odkrytou klec. Poté došlo k prvnímu vyloučení zápasu na straně Czech North Hockey, takže si hvězdy zahrály přesilovku, která se jim ale příliš nevydařila. To ovšem mohl tým North Stars napravit, protože došlo k dalšímu vyloučení, takže hra pokračovala 4/5. Oslabení Czech Hockey ustál bez větších problémů, takže první třetina skončila 1:1.

Ve druhé třetině došlo opět k vyloučení na straně Hockey, ale ani tentokrát North početní výhodu nevyužil. To samé platilo i o chvilku později, kdy se opět Czech provinil. Při hře 5/5 se následně prosadily hvězdy, kdy zůstal před brankou úplně osamocen Jonáš Bednařík a navýšil na 1:2. Dále došlo také k vyloučení na straně North Stars, takže Czech North Hockey dostal šanci v přesilové hře. Ta jim sice na gólu nepřidala, ale po chvilce hře v plném počtu přeci jen srovnal na 2:2 Filip Frolík. Na to ale znovu odpověděly hvězdy a střelou z úhlu si vzal zpět vedení Šimon Šilhan. Czech North Hockey si zkomplikoval situaci, když šel znovu do oslabení, které nakonec ustál. V závěru třetiny to tedy ještě Hockey zkoušel v power play, ale North Stars pečetil vítězství do prázdné brány po střele Víta Záhejského.
North Stars tedy zvítězil ve strhujícím finále 4:2.

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament
brankář/goalkeeper: Tobiáš Tvrzník (Czech North Hockey)
obránce/defender: Lukáš Kachlíř (WTT Slovakia Talent)
útočník/forvard: Vít Záhejský (North Stars)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Maxim Schäffer (HG 983 Nürnberg)