Easter Cup 2017 - Kategorie U10 - Shrnutí

[17. 04. 2017 | 1476x přečteno]


13. dubna začal turnaj ročníků 2001 – 2002, ve kterém startuje sedmnáct týmů. Jedenáct z Česka, jeden z Francie, jeden z Německa, jeden ze Slovenska, jeden z Ukrajiny, jeden z Ruska a jeden Evropský výběr - Avantgard Hockey.

První den této kategorie se odehrálo několik málo utkání a druhý den pak hned 13 dalších, druhý den pak pokračoval slavnostním zahajovacím ceremoniálem na kterém vystoupil sbor Melodica a oddíl Krasobruslení Most, po té se odehrálo slavnosntí nastoupení všech týmů a zazněly národní hymny zúčastněných států. Záznam živého přenosu úvodního ceremoniálu si můžete pustit zde.

http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ledni-hokej/Pohlavi-Muzi/Sezona-2017/148448-Slavnostnich-zahajeni-Easter-cupu-2017-kategorie-U10.htm

 

Vyvrcholením úvodního dne byly dovednostní soutěže. Zde jsou jejich výsledky.

Dovednostní soutěže/skills competetion – Champions


rychlost střely/speed on target: Nikolai Ovchinnikov (Avantgard Hockey)
rychlost/speed:Tereza Plosová (HC Stadiom Litoměřice)
slalom - slalom:Šimon Šilhan(North Stars)
přesnost/shoot on target:Richard Halaš (WTT Slovakia Talent)
penalty-hráč/player: David Sedláček (HC Slovan Louny)
penalty-brankář/goalkeeper: Jáchym Krátký (HC Slovan Louny) Tobiáš Tvrzník (Czech North Hockey)

 

Třetí den této kategorie pak byl ve znamení dalších zápasů (celkem 16) a upevňování pozic – celý den se hrálo jako o závod, po tomto dni již bylo možno si udělat obrázek jak může vypadat den finálový.

Čtvrtý den pak byl ve znamení finálových utkání jednotlivých skupin a semifinále – finále. Pro ostatní týmy zápasy o pozice. Po dohrání posledního zápasu následoval slavnostní závěrečný ceremoniál při kterém byla všem hráčům a týmům předána ocenění za jejich výkony.

Finále bylo profesionálně přenášeno živě na portálu tvcom.cz a po finále následoval slavnostní závěrečný ceremoniál kde byli vyhlášeni vítězové turnaje a všechyn týmy a hráči byli oceněni za své výkony.

Záznam živého přenosu z finále:

http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ledni-hokej/Pohlavi-Muzi/Sezona-2017/148255-Easter-Cup-Finalovy-zapas-kategorie-U10.htm

Od začátku první třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej, kdy jsme viděli po několika málo střel na obou dvou stranách, než otevřel stav utkání na 1:0 Milan Růžička z Czech North Hockey. Na to následně odpověděl i tým North Stars, když střelou pod horní tyč srovnal na 1:1 Jonáš Bednařík. Dále došlo k samostatnému úniku hráče Northu, který ale brankáře Czech Hockey nepřekonal. Následoval obrovský závar před brankou Czech North Hoceky, ale ani jeden hráč North Stars netrefil odkrytou klec. Poté došlo k prvnímu vyloučení zápasu na straně Czech North Hockey, takže si hvězdy zahrály přesilovku, která se jim ale příliš nevydařila. To ovšem mohl tým North Stars napravit, protože došlo k dalšímu vyloučení, takže hra pokračovala 4/5. Oslabení Czech Hockey ustál bez větších problémů, takže první třetina skončila 1:1.

Ve druhé třetině došlo opět k vyloučení na straně Hockey, ale ani tentokrát North početní výhodu nevyužil. To samé platilo i o chvilku později, kdy se opět Czech provinil. Při hře 5/5 se následně prosadily hvězdy, kdy zůstal před brankou úplně osamocen Jonáš Bednařík a navýšil na 1:2. Dále došlo také k vyloučení na straně North Stars, takže Czech North Hockey dostal šanci v přesilové hře. Ta jim sice na gólu nepřidala, ale po chvilce hře v plném počtu přeci jen srovnal na 2:2 Filip Frolík. Na to ale znovu odpověděly hvězdy a střelou z úhlu si vzal zpět vedení Šimon Šilhan. Czech North Hockey si zkomplikoval situaci, když šel znovu do oslabení, které nakonec ustál. V závěru třetiny to tedy ještě Hockey zkoušel v power play, ale North Stars pečetil vítězství do prázdné brány po střele Víta Záhejského.
North Stars tedy zvítězil ve strhujícím finále 4:2.

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament
brankář/goalkeeper: Tobiáš Tvrzník (Czech North Hockey)
obránce/defender: Lukáš Kachlíř (WTT Slovakia Talent)
útočník/forvard: Vít Záhejský (North Stars)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Maxim Schäffer (HG 983 Nürnberg)

Champions -  North Stars (Cz)

Champions group A and B
1. Czech North Hockey (Cz)
2. WTT Slovakia Talent (Sk)
3. HC Rytíři Kladno (Cz)
4. HG 93 Nürnberg (D)
5. Legion (Ua)
6. HC AZ Havířov 2010 (Cz)
7. Czech Stars Team 2 (Cz)

8. HC Draci Bílina (Cz)
9. Sport Most (Cz)
10.Avantgard Hockey (Eu)

Champions group C
1. North Stars (Cz)
2. Berounští Medvědi (Cz)
3. Czech Stars Team 1(Cz)
4. Fénix Kaliningrad (Rus)
5. HC Slovan Louny (Cz)
6. HC Stadion Litoměřice (Cz)
7. Titans de Colmar (F)


 

VIDEOREPORT ZDE

https://youtu.be/l1sfwZvQ-fE

 

V pondělí 17. dubna začíná další kategorie, také pouze několika zápasy, slavnostní zahájení bude v úterý 14. dubna, těšíme se na vás !


 

Výsledky všech zápasů a tabulky zde:

http://www.avantgardhockey.cz/index.php/cz/07-08-13-4-16-4-2017/rozpis-skupiny-a-07-08

http://www.avantgardhockey.cz/index.php/cz/07-08-13-4-16-4-2017/rozpis-skupiny-b-07-08

http://www.avantgardhockey.cz/index.php/cz/07-08-13-4-16-4-2017/rozpis-skupiny-c-07-08