Easter Cup 2017 - Kategorie U16 - Shrnutí

[12. 04. 2017 | 1169x přečteno]


10. dubna začal turnaj ročníků 2001 – 2002, ve kterém startuje deset týmů. Jeden z Finska, dva z Německa, dva z Běloruska, jeden ze Švédska, Jeden ze Slovenska, jeden z Litvy a jeden Evropský výběr - Avantgard Hockey.

První den této kategorie, tak jako u každé pokračoval slavnostním zahajovacím ceremoniálem na kterém vystoupil sbor Melodica a oddíl Krasobruslení Most, po té se odehrálo slavnosntí nastoupení všech týmů a zazněly národní hymny zúčastněných států. Záznam živého přenosu úvodního ceremoniálu si můžete pustit zde.

http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ledni-hokej/Pohlavi-Muzi/Sezona-2017/148447-Slavnostnich-zahajeni-Easter-cupu-2017-kategorie-U16.htm


 

Vyvrcholením úvodního dne byly dovednostní soutěže. Zde jsou jejich výsledky.

Dovednostní soutěže/skills competetion – Champions


rychlost střely/speed on target: Oskari Lahtinen (KJK C)
rychlost/speed: Nikita Lagutchik (Junosť Minsk)
slalom – slalom: Patrik Frič (Liba 11 Academy Košice)
přesnost/shoot on target: Jaroslav Šešina (Sport Most)
penalty-hráč/player: Ondřej Uher (Sport Most)
penalty-brankář/goalkeeper: Maksim Zhuravský (Junosť Minsk)

 

Druhý den této kategorie pak byl ve znamení dalších zápasů a upevňování pozic – celý den se hrálo jako o závod, po tomto dni již bylo možno si udělat obrázek jak může vypadat den finálový.

Třetí den pak byl především ve znamení semifinále, finále a pro ostatní týmy zápasy o pozice. Po dohrání posledního zápasu následoval slavnostní závěrečný ceremoniál při kterém byla všem hráčům a týmům předána ocenění za jejich výkony.

Finále bylo profesionálně přenášeno živě na portálu tvcom.cz a po finále následoval slavnostní závěrečný ceremoniál kde byli vyhlášeni vítězové turnaje a všechyn týmy a hráči byli oceněni za své výkony.

Záznam živého přenosu z finále:

http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ledni-hokej/Pohlavi-Muzi/Sezona-2017/148254-Easter-Cup-Finalovy-zapas-kategorie-U16.htm

Od začátku utkání se hrálo ve vysokém tempu. Viděli jsme několik šancí na obou dvou stranách, ale švédský tým Rogle byl aktivnější, když už ve 3. minutě otevřel stav utkání na 1:0 Ville Johansson. Následovalo vyloučení na straně běloruského Minsku, takže si Rogle zahrálo v početní výhodě. Švédsko kombinovalo v útočné třetině, ale přesilovka nakonec využita nebyla. Po jejím skončení se Minsk posléze provinil ještě jednou, takže hra pokračovala 5/4. Ale ani tentokrát se jim přesilová hra nepovedla. Poté došlo k dalšímu vyloučení, ale tentokrát na straně Švédska. Junosť Minsk měl v početní výhodě několik šancí, ale přesto se mu vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo. První třetina tak skončila 1:0.

Na začátku druhé třetiny došlo k vyloučení na straně Běloruska a v přesilovce už na 2:0 navýšil Robin Ericsson.  Poté následoval samostatný únik běloruského hráče, který ale golmana týmu Rogle nakonec nepřekonal. Minsk se následně hnal po vyrovnání a to se mu také vyplatilo, když snížil na 2:1. Vstřelená branka běloruský celek patřičně povzbudila a ihned na 2:2 srovnal Alexandr Krickyi. Následovalo vyloučení Minsku, jenže ten zaútočil i v oslabení, když došlo k přečíslení 2/1. Přesilovou hru tedy Rogle nevyužil, ale to je nemuselo vůbec mrzet, protože 3. gól v řadě přidal z otočky Alexander Philipsson. Po zbytek druhé třetiny byl Rogle jasně bruslařsky lepším týmem.
Třetí třetinu opět zahájil Minsk vyloučením, jenže se po chvilce provinil ještě jednou, takže hra pokračovala 5/3. Rogle měl několik šancí, ale Junosť Minsk dvojité oslabení i přesto ubránil. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale žádná gólová příležitost z toho nebyla. Minsk se snažil ještě se stavem utkání něco udělat, ale zkomplikoval si situaci, když se opět provinil a šel do oslabení. Švědský tým svou přesilovku využil, poté co čtvrtý gól v řadě přidal Liam Sjunnesson. Bělorusko si po obdržené brance vzalo ještě oddechový čas a zkusilo to v power play, které se jim příliš nevyvedlo, takže vítězství 4:2 slavil tým Rogle BK.

VIDEOREPORT ZDE

https://youtu.be/Hh3-ohhwyJM

 

1st - JUNOSŤ MINSK

2nd - RÖGLE BK

3rd - LIBA ACADEMY 11 KOŠICE

4th - HC BREST

5th - AVANTGARD HOCKEY

6th - KJK C

7th - HC DAUGAVA

8th - EISLÖWEN DRESDEN

9th - HC MOST

10th - ESC MOSKITOS ESSEN

 

Ve čtvrtek 13. dubna začíná další kategorie. Těšíme se na vás !

 

Výsledky všech zápasů a tabulky zde:

http://www.avantgardhockey.cz/index.php/cz/01-02-10-4-12-4-2017/rozpis-skupiny-a-01-02

http://www.avantgardhockey.cz/index.php/cz/01-02-10-4-12-4-2017/rozpis-skupiny-b-01-02