Easter Cup 2017 - Kategorie U16 - Shrnutí

[12. 04. 2017 | 467x přečteno]

10. dubna začal turnaj ročníků 2001 – 2002, ve kterém startuje deset týmů. Jeden z Finska, dva z Německa, dva z Běloruska, jeden ze Švédska, Jeden ze Slovenska, jeden z Litvy a jeden Evropský výběr - Avantgard Hockey.

První den této kategorie, tak jako u každé pokračoval slavnostním zahajovacím ceremoniálem na kterém vystoupil sbor Melodica a oddíl Krasobruslení Most, po té se odehrálo slavnosntí nastoupení všech týmů a zazněly národní hymny zúčastněných států. Záznam živého přenosu úvodního ceremoniálu si můžete pustit zde.

Vyvrcholením úvodního dne byly dovednostní soutěže. Zde jsou jejich výsledky.

Dovednostní soutěže/skills competetion – Champions

rychlost střely/speed on target: Oskari Lahtinen (KJK C)
rychlost/speed: Nikita Lagutchik (Junosť Minsk)
slalom – slalom: Patrik Frič (Liba 11 Academy Košice)
přesnost/shoot on target: Jaroslav Šešina (Sport Most)
penalty-hráč/player: Ondřej Uher (Sport Most)
penalty-brankář/goalkeeper: Maksim Zhuravský (Junosť Minsk)

Druhý den této kategorie pak byl ve znamení dalších zápasů a upevňování pozic – celý den se hrálo jako o závod, po tomto dni již bylo možno si udělat obrázek jak může vypadat den finálový.

Třetí den pak byl především ve znamení semifinále, finále a pro ostatní týmy zápasy o pozice. Po dohrání posledního zápasu následoval slavnostní závěrečný ceremoniál při kterém byla všem hráčům a týmům předána ocenění za jejich výkony.

Finále bylo profesionálně přenášeno živě na portálu tvcom.cz a po finále následoval slavnostní závěrečný ceremoniál kde byli vyhlášeni vítězové turnaje a všechyn týmy a hráči byli oceněni za své výkony.

Záznam živého přenosu z finále:

Od začátku utkání se hrálo ve vysokém tempu. Viděli jsme několik šancí na obou dvou stranách, ale švédský tým Rogle byl aktivnější, když už ve 3. minutě otevřel stav utkání na 1:0 Ville Johansson. Následovalo vyloučení na straně běloruského Minsku, takže si Rogle zahrálo v početní výhodě. Švédsko kombinovalo v útočné třetině, ale přesilovka nakonec využita nebyla. Po jejím skončení se Minsk posléze provinil ještě jednou, takže hra pokračovala 5/4. Ale ani tentokrát se jim přesilová hra nepovedla. Poté došlo k dalšímu vyloučení, ale tentokrát na straně Švédska. Junosť Minsk měl v početní výhodě několik šancí, ale přesto se mu vyrovnávací gól vstřelit nepodařilo. První třetina tak skončila 1:0.

Na začátku druhé třetiny došlo k vyloučení na straně Běloruska a v přesilovce už na 2:0 navýšil Robin Ericsson.  Poté následoval samostatný únik běloruského hráče, který ale golmana týmu Rogle nakonec nepřekonal. Minsk se následně hnal po vyrovnání a to se mu také vyplatilo, když snížil na 2:1. Vstřelená branka běloruský celek patřičně povzbudila a ihned na 2:2 srovnal Alexandr Krickyi. Následovalo vyloučení Minsku, jenže ten zaútočil i v oslabení, když došlo k přečíslení 2/1. Přesilovou hru tedy Rogle nevyužil, ale to je nemuselo vůbec mrzet, protože 3. gól v řadě přidal z otočky Alexander Philipsson. Po zbytek druhé třetiny byl Rogle jasně bruslařsky lepším týmem.
Třetí třetinu opět zahájil Minsk vyloučením, jenže se po chvilce provinil ještě jednou, takže hra pokračovala 5/3. Rogle měl několik šancí, ale Junosť Minsk dvojité oslabení i přesto ubránil. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale žádná gólová příležitost z toho nebyla. Minsk se snažil ještě se stavem utkání něco udělat, ale zkomplikoval si situaci, když se opět provinil a šel do oslabení. Švědský tým svou přesilovku využil, poté co čtvrtý gól v řadě přidal Liam Sjunnesson. Bělorusko si po obdržené brance vzalo ještě oddechový čas a zkusilo to v power play, které se jim příliš nevyvedlo, takže vítězství 4:2 slavil tým Rogle BK.