Easter Cup 2017 - Kategorie U15 - Shrnutí

[09. 04. 2017 | 542x přečteno]

7. dubna začal turnaj ročníků 2002 – 2003, ve kterém startuje devět týmů. Jeden z Finska, jeden z Holandska, dva z Česka, dva z Německa, jeden z Rakouska, jeden z Belgie a jeden Evropský výběr - Avantgard Hockey.

První den této kategorie, tak jako u každé pokračoval slavnostním zahajovacím ceremoniálem na kterém vystoupil sbor Melodica a oddíl Krasobruslení Most, po té se odehrálo slavnosntí nastoupení všech týmů a zazněly národní hymny zúčastněných států. Záznam živého přenosu úvodního ceremoniálu si můžete pustit zde.

Vyvrcholením úvodního dne byly dovednostní soutěže. Zde jsou jejich výsledky.

Dovednostní soutěže/skills competetion – Champions

rychlost střely/speed on target: Fabian Vonbank (VEU Feldkirch)
rychlost/speed: Robin van Calster (Hockeyprom Select)
slalom – slalom: Daniel Boriskin (EHC 80 Nürnberg)
přesnost/shoot on target: Till Stinner (Hockeyprom Select)
penalty-hráč/player: Benedikt Jiránek (EHC 80 Nürnberg)
penalty-brankář/goalkeeper: Renat Aznibakijev (Avantgard Hockey)

Druhý den této kategorie pak byl ve znamení dalších zápasů a upevňování pozic – celý den se hrálo jako o závod, po tomto dni již bylo možno si udělat obrázek jak může vypadat den finálový.

Třetí den pak byl především ve znamení semifinále, finále a pro ostatní týmy zápasy o pozice. Po dohrání posledního zápasu následoval slavnostní závěrečný ceremoniál při kterém byla všem hráčům a týmům předána ocenění za jejich výkony.

Finále bylo profesionálně přenášeno živě na portálu tvcom.cz a po finále následoval slavnostní závěrečný ceremoniál kde byli vyhlášeni vítězové turnaje a všechyn týmy a hráči byli oceněni za své výkony.

Záznam živého přenosu z finále:

Do první třetiny vstoupil lépe český celek Czech Stars Team, když už ve 2. minutě otevřel stav utkání na 0:1 Petr Hauser, který vzápětí přidal ještě další branku a český tým rázem vedl 0:2. Následovalo vyloučení na straně Czech Staru, takže HIFK dostal šanci v přesilové hře. Finové v početní výhodě snížili na 1:2 , poté co odkrytou bránu trefil Richard Brown.  Tento stav však neplatil příliš dlouho, protože vzápětí HIFK přidal další branku a na 2:2: vyrovnal Veeti Valasma.  Na to český tým odpověděl a vzal si znovu vedení na svou stranu, poté co se prosadil David Polodma. Finové ale zaútočili a rázem opět srovnali na 3:3 po střele Alexandera Sundmana. V závěru třetiny se ještě prosadil Karel Pavlíček a Czech Stars opět vedl o jednu branku.

Od začátku druhé třetiny jsme viděli po několika příležitostech na obou dvou stranách. Hra se přelévala z jedné strany na druhu, ale Czech stars byl přeci jen o něco málo aktivnější. Následovalo vyloučení na straně HIFK, ale ten se bez větších problémů ubránil. Těsně po skončení oslabení se Fini znovu provinili a hrálo se 4/5. Jenže ani tentokrát neměli potíže se ubránit a dokonce zaútočili i ve čtyřech. Poté došlo k vzájemnému vyloučení, takže hra pokračovala 4/4. Při tomto počtu se prosadili Češi, poté co sám ujel Karel Pavlíček a navýšil už na 3:5. V závěru druhé třetiny ale finský celek dokázal ještě snížit na 4:5 po střele Emila Junkkaala. Těsně před koncem ještě HIFK fauloval, takže do třetí třetiny šel Czech Stars v početní výhodě, kterou ovšem nevyužil.

Třetí třetina se celkově nesla v duchu samých vyloučení. Následovala totiž přesilovka i finského týmu, jenže ta se jim vůbec nepovedla. Czech Stars tým se vzápětí provinil ještě jednou, takže HIFK mohl předchozí smolnou přesilovku napravit a to se jim také vyplatilo. Na 5:5 srovnal Patrik Tasavuori. Následně šel finský celek opět do čtyř a v tomto počtu se také prosadili, když na 6:5 vstřelil gól Jimi Gustafsson.  Czech Stars tým dostal následně ještě šanci srovnat v přesilové hře, ale nestalo se tomu tak. České mužstvo si tedy vyžádalo oddechový čas a nastoupilo do hry bez golmana. Vítězství finského týmu HIFK Challenger tak pečetil do prázdné brány Patrik Tasavuori.