Easter Cup 2017 - Kategorie U13 - Shrnutí

[05. 04. 2017 | 417x přečteno]

3. dubna začal turnaj ročníků 2004 – 2005, v kterém startuje jedenáct týmů. Čtyři jsou z Finska, jeden z Holandska, pět je z Česka a pořádající Avantgard Hockey.

Hned v úvodním utkání vyhrál ve skupině A finský Harjun Keikko nad HC Most vysoko 11:0. Ve skupině B dosáhl nejvyššího vítězství Czech Stars Team 2 nad Avantgardem, a to 9:1.

Náležitě živo bylo nejen na ledě, ale také v hledišti. Určitě hodně byli slyšet rodiče a příznivci finský celků, také HC Litvínov, ale na tribuně mosteckého zimního stadionu jsou nejvíc slyšet, ale hlavně nepřehlédnutelní rodiče, kteří fandí holandskému výběru Talent Team.

Oranjes mají přímo nad střídačkami svůj sektor, v němž nechybí národní vlajky, oranžové nafukovací balónky i oranžové vlaječky. Nejvíce byli slyšet po skončení nájezdů na brankáře při dovednostních soutěžích, kdy hráč jejich Talent Teamu byl nejúspěšnějším exekutorem.

První den této kategorie pokračoval slavnostním zahajovacím ceremoniálem na kterém vystoupil sbor Melodica a oddíl Krasobruslení Most, po té se odehrálo slavnosntí nastoupení všech týmů a zazněly národní hymny zúčastněných států. Záznam živého přenosu úvodního ceremoniálu si můžete pustit zde.

Vyvrcholením úvodního dne byly dovednostní soutěže. Zde jsou jejich výsledky.

Dovednostní soutěže/skill competetion category 04/05 - Champions
rychlost střely/speed on target: Tim Schaasberg (Talent Team)
rychlost/speed: Saku Mettomäki (Harjun Kiekko 1)
slalom – slalom: Adam Bareš (Czech Stars team 1)
přesnost/shoot on target: Andrej Krapivnij (Avantgard Hockey)
penalty-hráč/player: Tom Speel (Talent Team)
penalty-brankář/goalkeeper: Artturi Tapaninaho (Kiekko Laser 2)

Druhý den této kategorie pak byl ve znamení dalších zápasů a upevňování pozic – celý den se hrálo jako o závod, po tomto dni již bylo možno si udělat obrázek jak může vypadat den finálový.

Třetí den pak byl především ve znamení semifinále, finále a pro ostatní týmy zápasy o pozice. Po dohrání posledního zápasu následoval slavnostní závěrečný ceremoniál při kterém byla všem hráčům a týmům předána ocenění za jejich výkony.

Finále bylo profesionálně přenášeno živě na portálu tvcom.cz a po finále následoval slavnostní závěrečný ceremoniál kde byli vyhlášeni vítězové turnaje a všechyn týmy a hráči byli oceněni za své výkony.

Záznam živého přenosu z finále:

Do utkání vstoupil lépe Litvínov. Ihned po patnácti sekundách se prosadil Tomáš Holčák, který otevřel stav utkání na 0:1.
Následně to zkoušeli i hráči North Staru, ale litvínovský brankář si z jejich střelou beze všeho poradil. Černožlutí měli celkově více ze hry, tlačili se do brány a měli o mnoho víc šancí. Následovala přečíslení 2/1 na straně Litvínova, ale gólová příležitost z toho nakonec nebyla. To ovšem Vervu nemuselo mrzet, protože hned vzápětí navýšil na 0:2 David Hauptvogel. Litvínov mohl přidat ještě třetí branku v řadě, poté co došlo k dalšímu přečíslení 2/1, ale obránce North Stars tomu na poslední chvíli zabránil. Po zbytek první třetiny se hrálo spíše v obranné třetině Northu. Litvínov měl několik dalších šancí za sebou až se uvolnil znovu David Hauptvogel a rázem Verva vedla 0:3. V samotném závěru třetiny se ještě na brankáře North Staru řítil litvínovský hráč, ale neproměnil, takže byl stav po první třetině 0:3.

Druhá třetina začala přesilovou hrou North Staru, který ale svou výhodu nevyužil. Následovalo další vyloučení na straně Litvínova, takže North dostal šanci  v další početní výhodě, která také nebyla nakonec využita. Poté si vzal tým North Star oddechový čas a po jeho skončení se také už prosadil, když na 1:3 snížil Dominik Perný. Vstřelená branka Hvězdy patřičně nabudila a postupně si vypracovávaly další šance. Jenže posléze došlo k vyloučení i na jejich straně, takže si první přesilovku zahrál i Litvínov. Ten se při ní ocitl v obrovské šanci, když se sám na golmana řítil David Hauptpvogel, ale byl podražen, takže bylo nařízené trestné střílení, které výše jmenovaný proměnil a zkompletoval tak svůj hattrick. Do konce třetiny už žádná jiná branka nepadla, takže byl stav utkání 1:4.
Ve třetí třetině se hrálo nahoru dolu. North Star chtěl dohnat svou ztrátu a to se jim také vyplatilo, když na 2:4 snížil Ondřej Postl. Jenže sotva se doradoval ze vstřeleného gólu, tak zaúřadoval znovu Litvínov. Střelou pod horní tyč vstřelil pátý gól Adam Šiill. Dále došlo k vyloučení na straně černožlutých. North Stars tentokrát svou přesilovku využil, poté co se prosadil znovu Ondřej Postl. Pět minut před koncem utkání mohl North přidat ještě jednu branku, jenže žádný z jeho hráčů nedokázal trefit odkrytou branku. Naopak na druhé straně se uvolnil Tomáš Holčák a upravil tak stav utkání na 3:6. Posléze došlo ještě k vyloučení na obou dvou stranách, takže hra pokračovala 4/4, jenže North se provinil ještě jednou a hrálo se 3/4. Těsně před koncem zápasu padlo ještě jedno vyloučení, které ale na konečném výsledku už nic neměnilo. Litvínov tak zvítězil 3:6.