Easter Cup 2017 - Kategorie U8 - Shrnutí

[02. 04. 2017 | 1491x přečteno]


Easter Cup 2017 byl zahájen. Jako první vyjeli na led mosteckého zimního stadion hráči ročníků narození 2009 – 2010. O pohár soupeřílo celkem čtrnáct týmů. Dva týmy nasadily kluby HC Most (Cz), Letci Letňany (Cz), Czech Stars Team (Cz) a Pardaugava (Lv). Dalšími účastníky jsou Slovan Louny (Cz), Deggendorf SC (D), Bulls 2009 (Cz), HC Kryzhinka Kyjev (Ua), Dívčí hokej (Cz) a Avantgard Hockey (Eu).

Počítalo se, že úvodní den bude spíše ve znamení opatrnosti a poznávání, ale opak byl pravdou. Celkem ve dvanácti případech totiž bylo dosaženo dvouciferného výsledku.

Nejvyššího vítězství dne bylo dosaženo ve skupině B, kde Czech Stars Team 1 vyhrál nad HC Most 2 poměrem 34:1. Pardaugava Prizma pak stejnému soupeři nasázela 28 branek. Ve skupině A dosáhli nejvyššího vítězství hráči týmu HC Letci Letňany nad Czech Stars Teamem 21:4.

První den Easter Cupu 2017 který byl zároveň i první den této kategorie byl na programu samozřejmě také program Dje Milana který před mosteckým zimákem bavil hosty a soutěžil s nimi o výherní losy, úvodní ceremoniál při kterém byly týmy slavnostně uvítány za doprovodu představení oddílu Krasobruslení Most, sboru Melodica z Bíliny a také národních hymen zůčastněných týmů. Program dále pokračoval i dovednostní soutěží.

Opening Ceremony: https://www.youtube.com/watch?v=N0cPWxnK0WE

Skill Competition: https://www.youtube.com/watch?v=4O62aAIzi1Q

Dovednostní soutěž/skill competetion

rychlost střely/speed on target:Duimings Kuzils (Pardaugava Prizma)
rychlost/speed: David Jenka (HC Most)
slalom – slalom: Adéla Kynaříková (Dívčí Hokej)
přesnost/shoot on target: Leo Stelzl(Deggendorf SC)
penalty-hráč/player: Ricards Lisovskis (Pardaugava)
penalty-brankář/goalkeeper: Natálie Kušinová (Dívčí Hokej)
 

Druhý den této kategorie pak byl ve znamení umísťování se – celý den se hrálo jak o závod, celkem se odehrálo 22 utkání což přineslo rozuzlení, v jakém pořadí v tabulkách jednotlivých skupin půjdou týmy do semifinále a bojů o konečné pořadí.

V tabulce skupiny A patří první místo týmu Pardaugava, která postoupila bez ztráty bodu, druhý skončil Deggendorf SC, přičemž o druhé postupové místo do semifinále se hrálo do poslední chvíle. Rozhodovalo se v duelu mezi Deggendorf SC a Bulls 2009. Nakonec zvítězilo německé mužstvo Deggendorf SC 8:6 a postoupilo do semifinále z druhého místa.

Ve skupině B měla 3 mužstva po 15 bodech. Díky nejlepšímu poměru skóre ze vzájemných utkání postoupilo z prvního místa mužstvo Avantgard Hockey, z druhého postupového Dívčí hokej. Na třetím, nepostupovém místě skončilo Czech Stars Team 1.

Boje týmů ročníků 2009 – 2010 sleduje z hlediště mosteckého zimního stadionu extraligový gólman HC Verva Litvínov Marek Pinc, jehož syn Oliver se potatil a hájí branku týmu Avantgard Hockey.

Osmatřicetiletý brankář, který v Česku hájil barvy týmů HC Verva Litvínov, HC Most, Kladna, Vítkovic, Bílí Tygři Liberec, nebo Sparty Praha, a v zahraničí pak HC Fribourg-Gottérons, EHC Biel-Bienne, HK Irtyš-Pavlodar, Beibarys Atyrau, nebo Sheffield Steelers, prozradil, že mladý Oliver už má pár zkušeností ze zápasů v dresu Litvínova, ale na turnaji jako takovém startuje poprvé.

Pinc senior označil turnaj Easter Cup za parádní. „Děti to baví, užívají si to, a to je to nejdůležitější,“ řekl. Při hodnocení Pince juniora v brance Avantgardu pak konstatoval, že je šikovný a snaží se jít v otcových stopách. „Nechci ho ale do ničeho nutit, chci aby jej chytání a hlavně hokej bavil. Myslím si, že v případě těchto ročníků 2009 – 2010 ani tak o výsledky nejde,“ zavřel Marek Pinc.

Třetí den pak byl ve znamení semifinále, finále a pro ostatní týmy zápasy o pozice.

Co se finále týče tak od začátku utkání byli aktivnější hráči Avantgardu. Tlačili se více do brány, jenže Pardaugavě stačila jedna nenápadná akce a rázem vedla 1:0. Dále došlo k faulu na straně Avantgardu, Pardaugava jela nájezd, ale Pince nepřekonala. To ovšem neplatilo příliš dlouho, protože vzápětí Pardaugava navýšila už na 2:0 a ihned přidala ještě dva slepené goly za sebou, takže rázem vedla 4:0. Na to už konečně reagovali i hráči Avantgardu a snížili na 4:1, poté co se prosadil Denis Wiedemann. Posléze došlo k dalšímu faulu a Avantgard mohl navýšit, ale nájezd se bohužel nevyvedl. Naopak to byla opět Pardaugava, která zaútočila a znovu odskočila na rozdíl čtyř branek. To hosty pořádně nažhavilo a přidali už šestý gol v řadě. Avantgard dokázal znovu snížit  na 6:2, poté co se prosadil Daniel Kříž. Jenže nebyla by to Pardaugava, kdyby nepřidala už sedmou branku v řadě. Dále se hra přelévala z jedné strany na druhou a těsně před koncem první třetiny český tým opět inkasoval.

Na začátku druhé třetiny bylo písknuto podražení, takže Avantgard dostal šanci v trestném střílení, které ale nebylo proměněno. Avantgard měl poté ještě jednu šanci, ale golman Pardaugavy svůj tým podržel. Naopak na druhé straně Oliver Pinc inkasoval už podeváté v řadě. Hráči Avantgardu se snažili ještě na tento stav reagovat, když se při třetím gólu prosadil znovu Denis Wiedemann. Jenže poté co Avantgard snížil Pardaugava vždy navýšila a tentokrát na 10:3. Po chvilce přidala další gól, načež Avantgard dokázal ještě odpovědět. Do konce utkání přidala Pardaugava ještě tři góly a tak byl celkový stav utkání 14:4.

„Máme za sebou výborný turnaj, hráli jsme se zajímavými soupeři,“ řekl těsně po vyhraném finále kouč vítězů Guntars Pals s tím, že celá lotyšská výprava si podnik v Mostě náležitě užívala. „Spokojeni byli jak chlapci, tak i rodiče, kteří náš tým doprovází,“ řekl dále trenér vítězného celku.

Mimochodem Pardaugava je jedním z týmů, které jezdí na turnaje v Mostě často. „To je pravda. Nejsme zde poprvé, líbí se nám tady. Most má moderní stadion a organizátoři turnaj vždycky dobře připraví. Proto se rádi vracíme,“ dodal Pals.    

Ve strhujícím boji o třetí místo pak zvítězil tým Dívčí hokej nad Deggerdorf SC 7:4.

Finále bylo profesionálně přenášeno živě na portálu tvcom.cz a po finále následoval slavnostní závěrečný ceremoniál kde byli vyhlášeni vítězové turnaje a všechyn týmy a hráči byli oceněni za své výkony.

Záznam živého přenosu z finále:

http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Ledni-hokej/Pohlavi-Muzi/Sezona-2017/148236-Eastern-Cup-Finalovy-zapas-kategorie-U8.htm

VIDEOREPORT ZDE https://youtu.be/iN_yM7RxbvI

1. Pardaugava (Lv)
2. Avantgard Hockey (Cz)
3. Dívčí Hokej (Cz)
4. Deggendorf SC (D)
5. Czech Star Team 1 (Cz)
6. HC Letci Letňany 1 (Cz)
7. Pardaugava Prizma (Lv)
8. Bulls 2009 (Cz)
9. HC Most 1 (Cz)

10.HC Letci Letňany 2 (Cz)
11.HC Slovan Louny (Cz)
12.HC Kryzhinka Kyev (Ua)
13.Czech Stars Team (Cz)
14.HC Most 2 (Cz)

nejlepší hráči turnaje/best players of tournament
brankář/goalkeeper: Oliver Pinc (Avantgard Hockey)
obránce/defender: Niko Fatyka (Deggendorf SC)
útočník/forvard: Ricards Lisovskis (Pardaugava)
nejproduktivnější hráč/The Most productive player: Denis Viedemann (Avantgard Hockey

Zítra, tedy v pondělí 3. dubna začíná další kategorie. Těšíme se na vás !

 

Výsledky všech zápasů a tabulky zde:

http://avantgardhockey.cz/index.php/cz/09-10-31-3-2-4-2017/rozpis-utkani-a-09-10

http://avantgardhockey.cz/index.php/cz/09-10-31-3-2-4-2017/rozpis-utkani-b-09-10
 

*DEN 2 - Naše webová tabulka neřeší vzájemné utkání tří mužstev, proto pořadí v této tabulce neodpovídá skutečnosti.

Minitabulka skupiny B:

1. Avantgard Hockey 12 : 8 + 4
2. Dívčí Hokej 12 : 11 + 1
3. Czech Stars Team 10 : 15 - 5


Dívčí Hokej - Avantgard Hockey 2 : 7
Czech Stars Team - Dívčí Hokej 4 : 10
Avantgard Hockey - Czech Stars Team 5 : 6

Pardaugava

Avantgard Hockey

Dívčí Hokej